Çelik Çatı YapımıÇelik Çatı Yapımı

Çelik Çatılarda kullanılan ana madde Çelik, alternatif ürünlere göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanılırlık gücü, daha elastiki yapısı ve süneklik özellikleriyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon yapı malzemesidir.

Çelik denildiğinde, ahşap çatılardan çok daha ağır bir yapı düşünülür ama durum sanıldığı gibi değildir.

Çelik çatı yapımı; kiremit ve tuğla gibi malzemeler yerine homojen malzemeler kullanılarak yapılan çatılardır. Bu çelik çatılar, klasik kiremit çatılarına oranla daha fazla avantajlıdır. Bu avantajları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

1 – Öncelik ile şu bilinmelidir ki bu çatılar yalnızca iş yerlerinde değil; ev, bina ve bu gibi birçok yerlerde kullanılabilir. Her çatıya uygun bir şekilde, sorunsuz olarak ayarlanabilir. Oldukça kullanışlıdır.

2 – Çelik çatı, içeriğinde kullanılan malzeme sebebi ile deprem, yangın ve benzeri doğal afetlere karşı diğer çatılara oranla daha dayanıklıdır. Hatta öyle ki bir yangın çıktığı zaman tüm ev ya da bina yansa bile çatı sağlam kalır.

3 – Aşırı yağmur yağması ya da fırtına sonucu kiremit ile inşa edilen çatılar uçarken veya çatı içeri doğru çökebilirken; çelik çatılar da bu ve benzeri sorunlar ile karşılaşmazsınız bu konu da içiniz rahat olabilir.

4 – Çelik çatıların kullanımı oldukça kolay ve uzun sürelidir. Ekstra sorunlar olmadığı müddetçe binanın ömrü son bulana kadar bu çatıları kullanabilirsiniz.ÇELİK ÇATININ AVANTAJLARIÇelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuma inmesini sağlar.

Çelik Çatı Yapımı, Çelik konstrüksiyon yapı, temel inşatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar. Çelik konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hemde yapının daha estetik bir biçimde kullanılmasına olanak tanır.

Çelik yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarından etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her nokta kesintisiz çalışma ve montaj imkanı sağlar. Mimaride sınırsız çözüm imkanı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme yada küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkanı sağlar.

Çelik Çatı Yapımı, İstenildiği taktirde çelik taşıyıcı sistemin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen noktaya çok ekonomik olarak nakledilir. Sökülebilir olması kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarına da imkan sağlanmaktadır.

İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıcı sistem civatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği çelik konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zaiyatla malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

Çelik Çatı Yapımı, Çelik konstrüksiyon yapının uygulaması ve takibi sürekli olarak şantiyede yapıldığından dolayı yüksek markajdaki hataların önüne geçilmesi sağlanır, bilgisayar ortamındaki testler ile güvenilirlik ve dayanılırlık en yüksek seviyede tutulur.

Firmamız ve sunduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi ve keşif talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.Yapı Denetim