Demir Kamelya Sistemleri

Demir Kamelya Sistemleri


Kamelya (Kameriye) nedir?

Halk arasında yaygınlıkla Kamelya yada çardak diye tabir edilen Kameriye, Türk dil kurumunun tarifi ile ; Bahçelerde yazın oturulmak için yapılan, kafes biçiminde, kubbeli, üstü yeşilliklerle sarılan süslü çardak: "Kim şu kameriyede oturmuş, şu çiçeklerden kim toplamıştı?" -S. F. Abasıyanık.

Metal ve Ahşap materyal özellikleri bulunan Kamelyalar, yaz ve kış şartlarına dayanımı, uzun ömürlü ve az bakım gerektirmesi nedenleri ile Demir Kamelya Sistemleri daha fazla tercih edilmektedir.

Apartman, müstakil bahçeli ev, iş yeri veya villanızın boş alanını sizin, ailenizin, misafir veya çalışanlarınız güzel zaman geçireceği bir birinden farklı, bir çok modelle kamelyalar üretiyoruz. Binalarda, geniş bahçelerde, yeşilliklerin arasında uygulanan şık ve kullanışlı Demir Kamelya Sistemleri, alan ölçülerine ve kişiye özel isteklere göre hazırlanabilmektedir.

Parklarda,bahçelerde veya piknik yerlerinde insanların dinlenmek,gölgelenmek gibi hoş vakitler geçirmek amacı ile kullandığı Demir Kamelya Sistemleri, Sağlamlığı, Uzun Ömürlü olması, az bakım gerektirmesi, Rüzgar direncinin yüksek olması, maliyet açısından oldukça uygun olması nedeni ile sıkça tercih edilir.

Demir Kamelya Sistemleri

Bol model seçenekleri ile hizmetinize sunduğumuz Demir Kamelya Sistemleri, kendi projelerimizin yanı sıra istediğiniz modelde de özel üretim yapılmaktadır. Sağlam demir profil ve lama demir kullanılarak yapılan Demir Kamelya Sistemleri, istediğiniz renkte boyanıp firmamız tarafından nakliyesi yapılarak istenilen yere montajı yapılmaktadır.

Kamelya Nasıl Yapılır?

Kamelyayı yapmaya başlamadan önce çizimi ve iskeleti hazırlanmalıdır. İskeletin metal olası kamelyayı daha sağlam kılar. Kamelyanın kurulacağı zemine beton dökülmelidir. Bu beton zeminden 15-30 cm yüksek olmalıdır.Taşıyıcı direklerin direkt olarak betona gömülmesi veya beton üzerine vida ile montajı yapılması isteniliyorsa Taşıyıcı direklerle beton arasına paslanmaz metalden aparatlar konulmalıdır. Bu sayede kamelyanızı taşımanız durumunda da yeni direkler almak zorunda kalmazsınız.

Kamelyanın çatısının kiremitten olması ayrı bir güzellik katar. Aynı zamanda çatının su sızdırmasının önüne geçilmiş olur. Fakat pratik ve kullanışlı yalıtım malzemeleriyle de kaplatılarak su geçirmezlik sağlanabilir.

Kamelya yapımında ciddi ustalık ve fiziksel hesaplama gerekir. Yıkılması durumunda insan sağlığını tehlikeye atacağı için kamelya yapımında mümkün olduğunca profesyonellerden yardım almaya özen gösteriniz. Sapasağlam bir kamelyanız olması dileğiyle.

Çizimlerimiz kendi mimarlarımız tarafından yapılıp dilediğiniz ölçüde kamelyalar hazırlana bilir. Özel siparişleriniz için bizimle mutlaka irtibata geçin.